Kaip susikurti elektroninį parašą

Svarstote, kaip gauti elektroninį parašą, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Norint susikurti elektroninį parašą, pasirinkite, kuris būdas tam yra Jums priimtiniausias. Pateikiame populiariausius būdus: Smart-ID programėlė, mobilusis parašas, USB laikmena su elektroniniu parašu ar elektroninė tapatybės kortelė.

Elektroninio parašo sertifikatą sukurti ir išduoti Jums gali tokią teisę turintys paslaugų tiekėjai. Norėdami susikurti elektroninį parašą, galite kreiptis į vieną iš tokių paslaugų tiekėjų arba atsisiųsti Smart-ID programėlę patys.

Smart-ID programėlė

  1. Elektroninio parašo diegimas. Nemokamai atsisiųsti ir įsidiegti Smart-ID programėlę į savo išmanųjį įrenginį galite iš Google Play, App Store ar AppGallery paskyros.
  2. Užregistruokite aukštesnio lygio Smart-ID paskyrą programėlėje pasirinkdami vieną iš šių būdų:

Tuomet aktyvuokite sekdami instrukcijas pagal pasirinktą tapatybės patvirtinimo būdą.

Daugiau informacijos apie Smart-ID registraciją rasite čia.

Mobilusis parašas

Mobilus parašas, kuriam reikalingas išmanusis įrenginys, išduodamas ryšio operatorių. Kaip susikurti el. parašą naudojantis savo mobilaus operatoriaus paslaugomis? Nesvarbu, ar esate Tele2, Telia ar BITĖ klientas, kreipkitės į savo ryšio operatorių.

Apsilankius savo operatoriaus salone ir užsisakius mobilaus parašo paslaugą, jums bus išduota nauja SIM kortelė su mobilaus parašo funkcija. Jums tereiks tiesiog ją pagal nurodytą instrukciją aktyvuoti.

USB laikmena su elektroniniu parašu

Kaip užsisakyti elektroninį parašą su USB laikmena? USB laikmena su elektroniniu parašu išduodama Valstybinėje įmonėje Registrų centras. Tai galite padaryti nuvykę į jūsų mieste veikiantį Registrų centro padalinį, arba kreiptis apsilankę įstaigos tinklapyje.

Elektroninė tapatybės kortelė su elektroniniu parašu

Elektroninė tapatybės kortelė su elektroniniu parašu išduodama Asmens duomenų išrašymo centre prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Tai galite padaryti nuvykę į Jūsų mieste veikiantį Migracijos departamento padalinį arba kreiptis apsilankę įstaigos tinklapyje.

Ar gavote atsakymą į savo klausimą? Ačiū už įvertinimą Nepavyko išsaugoti Jūsų įvertinimo