Kaip atblokuoti elektroninį parašą

Jei netyčia pamiršote tik jums suteiktus PIN kodus, kurie patvirtina jūsų tapatybę, galite juos atnaujinti pagal žemiau nurodytas instrukcijas arba iš naujo užsisakyti SIM kortelę (mobiliajam parašui) ar kreiptis į Registrų centrą (el. parašo laikmenai). Pateikiame trumpus patarimus, kaip atblokuoti elektroninį parašą:

Smart-ID programėlė

Įvedus neteisingą PIN kodą tris kartus iš eilės, programėlė užblokuojama 3 val. Kol PIN kodas bus užblokuotas, matysite atbulinę atskaitą, o tada galėsite bandyti dar kartą.

Antrą kartą įvedus neteisingą PIN kodą tris kartus iš eilės (iš viso jau 6 kartus), programėlė bus užblokuota 24 val.  Iki bus leista bandyti įvesti kodą dar kartą, vėl bus rodoma atbulinė atskaita.

Dar kartą įvedus neteisingą PIN kodą tris kartus iš eilės (iš viso jau 9 kartus), PIN kodas bus užblokuotas galutinai.  Tokiu atveju turėsite užregistruoti ir patvirtinti naują „Smart-ID“ paskyrą.

Daugiau informacijos apie tai rasite oficialiame Smart-ID puslapyje.

M. parašas

Jei nepavyko atsiimti SIM kortelės kodų ir kortelę užblokavote, ją galima atblokuoti įvedant PUK kodą. 

Jei visgi nežinote arba jau bandėte įvesti netinkamąPUK kodą ir jūsų kortelė buvo užblokuota, jūsų mobilaus ryšio operatorius už papildomą mokestį išduos naują SIM kortelę su mobilaus parašo paslauga.

USB laikmena

Atblokuoti El. parašo laikmeną (USB arba lustinė kortelę) galite atvykus į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su elektroninio parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. 

Daugiau informacijos rasite čia.

Ar gavote atsakymą į savo klausimą? Ačiū už įvertinimą Nepavyko išsaugoti Jūsų įvertinimo