Kuo skiriasi mobilus parašas nuo elektroninio

Mobilusis parašas - tai tapatybės patvirtinimo įrankis Jūsų telefone, vienas iš būdų identifikuoti save kaip asmenį naudojant išmanųjį įrenginį. Panašus būdas yra Smart-ID programėlė.

Su mobiliuoju parašu prisijungsite prie e. bankų, e. valdžios vartų ar kitų valstybinių institucijų e. sistemų. Taip pat prie įvairių savitarnos svetainių.

Elektroninis parašas yra daug bendresnis pavadinimas ir turi daug platesnę reikšmę. Europos Parlamento ir Europos Tarybos reglamentas numato, kad elektroninis parašas yra skirtingų lygių:

  • elektroninis parašas – elektroninės formos duomenys, kurie yra prijungti prie kitų elektroninės formos duomenų arba logiškai susieti su jais ir kuriuos pasirašantis asmuo naudoja pasirašydamas, pavyzdžiui, jau vardas ir pavardė elektroniniame laiške ar parašas kurjerio planšetiniame kompiuteryje atsiimant siuntą;
  • pažangusis elektroninis parašas – elektroninis parašas, atitinkantis nustatytus reikalavimus: susietas su pasirašančiu asmeniu, sukurtas naudojant elektroninio parašo kūrimo duomenis, kuriuos tik pats pasirašantis asmuo gali labai patikimai naudoti, susietas su juo pasirašytais duomenimis taip, kad bet koks tų duomenų pakeitimas būtų pastebimas, pagal jį galima nustatyti pasirašančio asmens tapatybę, pavyzdžiui, nekvalifikuotas Smart-ID;
  • kvalifikuotas elektroninis parašas – pažangusis elektroninis parašas, sukurtas naudojant kvalifikuotą elektroninio parašo kūrimo įtaisą ir patvirtintas kvalifikuotu elektroninio parašo sertifikatu. Pasirašant dokumentą reikia patvirtinti savo tapatybę kokiu nors asmens tapatybės tvirtinimo būdu, pavyzdžiui, mobiliu parašu, kvalifikuota Smart-ID programėle, USB laikmena, asmens tapatybės kortele ar pan.
Ar gavote atsakymą į savo klausimą? Ačiū už įvertinimą Nepavyko išsaugoti Jūsų įvertinimo